KRYEFAQJA » LAJME » Basha befason, nuk deklaron dorëheqjen, por ngrin funksionet e tij
Basha befason, nuk deklaron dorëheqjen, por ngrin funksionet e tij

Basha befason, nuk deklaron dorëheqjen, por ngrin funksionet e tij

Ndryshe nga sa pritej Kreu i PD Lulzim Basha nuk deklaroi sot dorëheqjen pas asaj që kundërshtarët e tij e cilësuan humbje dramatike dhe e paprecedentë e partisë së tij në zgjedhjet e  25 qershorit. Në një dalje para mediave zoti Basha akuzoi kundërshtarin për garë të pabarabartë, përfshirje të krimit, blerje vote dhe triumf i paligjshmërisë. “Kjo është luftë për jetë a vdekje” tha zoti Basha.
Kreu i deritanishëm i PD mori përsipër përgjegjësitë për humbjen, por nuk dha dorëheqjen. Ai tha se ngrin funksionet e tij, ndërsa do ti nështrohet një gare të re për kreun e partisë. Statuti i PD e ka të shprehur qartë se kur partia humbet zgjedhjet nënkryetari dorëhiqet.

Sicred