KRYEFAQJA » LAJME » Basha apel Ramës: Ndalo propagandën dhe dëmshpërble familjet e përmbytura!

Basha apel Ramës: Ndalo propagandën dhe dëmshpërble familjet e përmbytura!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha reagoi pas deklaratave të Kryeministrit. Basha thekson se një deklaratë për mediat se nuk ka asgjë spektakolare në Darzezë, në Ferras, në zonat e Vlorës, Fushë-Krujes etj, ku janë shkaktuar dëme të rënda materiale si pasojë e përmbytjes. Por për kreun demokrat ka dy gjëra spektakolare. “Përpjekja për ta nxjerrë këtë fatkeqësi në ekrane si sukses qeveritar sikundër braktisja e qytetarëve nga qeveria. Basha i bëri apel Kryeministrit të ndaloje propagandën dhe të angazhohet për dëmshpërblimin e familjeve të prekura nga kjo përmbytje dhe tejkalimin e situates.

Sicred