KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Barcelonë, një algjerian sulmon oficerët në një rajon policor, por qëllohet për vdekje

Barcelonë, një algjerian sulmon oficerët në një rajon policor, por qëllohet për vdekje

Një burrë me thikë ka sulmuar oficerët në një rajon policor pranë Barcelonës, por është qëlluar për vdekje nga policia. Sipas saj burrri hyri në ndërtesë në Cornella, në rajonin verilindor të Katalonjës, pak para orës 5 të mëngjesit të së hënës për të goditur policët. “Allahu Akbar” kishte bërtitur ai pasi hyri në stacionin policor dhe sulmoni oficerët. Mediat shtetërore thanë se sulmuesi ishte një resident 29 vjeçar algjerian në Cornella, me dokumente identiteti spanjolle.

Sicred