KRYEFAQJA » LAJME » Bangladeshi; Vendi i rradhës që njeh Kosovën
bangladeshi, kosova, njihet si shtet i pavarur, republika e kosoves, rajoni

Bangladeshi; Vendi i rradhës që njeh Kosovën

Kosova ka siguruar edhe një të re ditën e hënë. Ajo u pranua si shtet i pavarur e sovran nga Bangladeshi. Lajmi është raportuar nga mediat e këtij vendi pas vendimit të kabinetit qeveritar. Pak kohë më parë, Ministria e Jashtme e Bangladeshit i kishte kërkuar qeverisë ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran. Kjo është njohja e 114 për Republikën e Kosovës dhe e rëndësishme, duke pasur parasysh se Bangladeshi është një vend i madh me popullsi 170 milionë banorë.

Sicred