KRYEFAQJA » LAJME » Balla ironizon mosbindjen civile të opozitës

Balla ironizon mosbindjen civile të opozitës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka ironizuar mosbindjen civile të opozitës, ku tha se kryatari i Partisë Demokratike nuk paguan faturën e ujit të pijshëm nga shtatori i 2017.

Në një takim që u zhvillua në Elbasan për të konsultuar me grupet e interesit strategjinë kombëtare të punësimit, Balla tha se kreu i demokratëve e mat lumturinë me sa keq mund ti bëjë Shqipërisë.

Balla nga ana tjetër u shpreh se ndihma ekonomike është një zgjidhje e përkohshme dhe se ajo nuk nuk të shpëton, por thjeshte të zgjat vuajtjen.

Sicred