KRYEFAQJA » LAJME » Baku, nis Formula 1
Baku, nis Formula 1

Baku, nis Formula 1

Në Baku të Azerbaixhanit ka nisur gara e Formula 1. I pari është nisur Sebastian Vetel i Ferrarit dhe i dyti Luis Hamilton i Ferrarit. Por makina tjetër e Ferrarit është  aksidentuar në një nga kthesat e para. Gara  me 51 xhiro po transmetohet drejtëpërdrejtë nga rrjeti RTSH.

Sicred