KRYEFAQJA » LAJME » Autostrada Tiranë-Durrës rëndohet nga trafiku
Autostrada Tiranë-Durrës rëndohet nga trafiku

Autostrada Tiranë-Durrës rëndohet nga trafiku

Temperaturat e larta kanë detyruar shumë shqiptarë, veçanërisht banorë të kryeqytetit, ti drejtohen gjatë fundjavës bregdetit. Por prania e shumë automjeteve në rrugën nga Tirana drejt Durrësit, veçanërisht drejt Gjirit të Lalzit ka sjellë një trafik të jashtëzakonshëm. Mjaftë makina janë bllokuar gjatë në këto akse duke sjellë pakënaqësi tek udhëtarët. Policia ka ndërhyrë, por pa shumë sukses. Ajo ka lajmëruar ndalimin e qarkullimit për makinat e rënda në autostradën Tiranë-Durrës dhe kalimin e tyre në aksin Tiranë- Ndroq-Plepa-Durrës. Trafik i dendur vihet re edhe në akset e tjera gjatë gjithë bregdetit shqiptar.

Sicred