KRYEFAQJA » LAJME » Atletikë, Stërmasi: Luiza Gega premton mjaftë këtë sezon

Atletikë, Stërmasi: Luiza Gega premton mjaftë këtë sezon

Rekordi i ri kombëtar në garën e 3000 metra me pengesa i vendosur javën e shkuar në “Diamond Ligë” në Romë nga atletja Luiza Gega, e ka bërë trajnerin Taulant Stërmasi, mjaft optimist për një verë të suksesshme të atletes së tij. Koha e regjistruar nga Gega, sipas Stërmasit merr më tepër vlerë e vendosur në një perspektivë ndërkombëtare, ku dhe pritshmëritë janë edhe më të mëdha. Përpara 29 vjeçares Luiza Gega janë Lojërat Mesdhetare dhe Kampionatit Evropian.

Sicred