KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Atentati në Damask: Rritet në 71 numri i viktimave
Atentati në Damask: Rritet në 71 numri i viktimave

Atentati në Damask: Rritet në 71 numri i viktimave

Është ngjitur në 71 bilanci i viktimave të atentatit të djeshëm të kryer nga ISIS në Damask. Lajmi njoftohet nga BBC online.

Tre shpërthime, të provokuara nga një autobombë dhe dy kamikazë, tronditën kryeqytetin sirian ndërkohë që në Gjenevë, Zvicër, vazhdojnë bisedimet e vështira për paqe nën drejtimin e OKB-së.

Sicred