KRYEFAQJA » LAJME » Atentat në Laç, shpëton objektivi
Atentat në Laç, shpëton objektivi

Atentat në Laç, shpëton objektivi

Pa u bërë 24 orë nga ngjarja ë rëndë e Shkodrës, ku u vranë një çift bashkëshortësh, shënohet një tjetër ngjarje e rëndë, kësaj here në Laç. Gjovalin Zyma, ndodhej pak mëtra larg banësës së tij, në daljë të qytetit, kur është gjëndur nën një brëshëri automatiku. Fatmirësisht Zyma ka shpëtuar pa dëme, ndërsa makina e tij, një fuoristradë model amerikan është bërë shoshë nga plumbat. Makina është sëkuestruar dhë transportuar në mjediset e komisariatit të Laçit për hetimë, ndërsa nuk ka asnjë njoftim zyrtar për ngjarjen. Policia e cila ka mbërritur në vendngjarjeë vijon hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të mundshëm, ndërsa pista e parë mëndohët të ketë lidhje më vrasjen e të vëllait të Gjovalinit, disa vitë më parë. Gjovalin Zyma, 60 vjëç merrej me një biznes të vogël familjar.

Sicred