KRYEFAQJA » LAJME » Atentat biznesmenit
Vritet në atentat biznesmeni

Atentat biznesmenit

Një person është qëlluar me armë zjarri paraditen e së mërkurës në një atentat pranë Stadiumit “Selman Stërmasi”. Ai është identifikuar si Tefik Hyka, biznesmen, ish pronar i një fabrike tullash në Vorë, pranë Tiranës. Hyka është transportuar në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Sipas mjekut të ugjencës ai ka një plumb në kraharor dhe një plagë në kokë. Sipas dëshmitarëve atentatorët e kanë qëlluar ish biznesmenin e me pas janë largar me një motor. Një prej tyre është ndaluar nga policia. Kjo e fundit po heton rreth ngjarjes.

Sicred