KRYEFAQJA » LAJME » Arrestohet Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Arben Çuko
Arrestimi Çukos, maxhoranca tregon vendosmëri për drejtësi, opozita ironizon

Arrestohet Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Arben Çuko

Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Arben Çuko, është arrestuar nga policia pas urdhërarrestit të Gjykatës së Krimeve të Rënda. Ai dyshohet se është i përfshirë në korrupsion pasiv, gjatë kohës që ushtronte detyrën e Drejtorit të Burgjeve. Çuko është i ndaluar në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Pak kohë më parë ai u shkarkua nga detyra gati një vit pas marrjes së saj pas zgjedhjeve të përgjithshme të 2017. Çuko ka qene ish komandant i Gardës së Republikës, ish deputet i PS, dhe drejtues i disa institucioneve të rëndësishme.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com