KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Arrestohet i riu nga Britania pasi tentoi të vriste Donald Trump

Arrestohet i riu nga Britania pasi tentoi të vriste Donald Trump

Një i ri britanik ka tentuar t’i marrë armën një oficeri policie për të qëlluar Donald Trump gjatë një takimi të këtij të fundit me mbështetësit në Las Vegas. 20-vjeçari Michael Steven Sandford ka pranuar se kishte në plan që të qëllonte ndaj Donald Trump prej një viti, e kishte vendosur që të vepronte pasi kishte vetëbesim. Nga sa raportohet 20-vjeçari ka shtuar se nëse nuk do të tentonte të qëllonte gjatë këtij takimi, do e bënte në takimin e radhës që Trump do të kishte në Feniks. Michael Steven Sandford ishte i papunë, ai qëndronte prej kohësh si ilegal në SHBA dhe jetonte në makinën e tij.

Sicred