KRYEFAQJA » LAJME » Arrestohen 2 doganierë në Pikën Kufitare të Kapshticës
Situatë normale në Doganën e kapshticës

Arrestohen 2 doganierë në Pikën Kufitare të Kapshticës

Dy punonjës të Policisë në Pikën Kufitare të Kapshticës janë arrestuar nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave ne Korçë për shpërdorim detyre. Robert Demiraj me detyrë kontrollor dhe Mihallaq Necofski me detyrë shoqërues qeni, u arrestuan pasi duke qenë me shërbim nuk kanë kontrolluar dhe kapur një automjet me drogë, i cili u bllokua nga policia greke. Në njoftim bëhet e ditur se në automjetin që drejtohej nga shtetasi R.H. 24 vjeç dhe pasagjer L.S. 32 vjeç, pas kontrollit policia greke konstatoi në karrocerinë e mjetit 60 kilogram kanabis.

Sicred