KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi » Arben Ahmetaj, bilanci i 5 viteve si Ministër
Arben Ahmetaj, bilanci i 5 viteve si Ministër

Arben Ahmetaj, bilanci i 5 viteve si Ministër

Arben Ahmetaj ishte i pari Ministër që theu heshtjen pas valës së ndryshimeve rrënjësore që pësoi kabineti qeveritar në fundvit. Pak ditë përpara dorëzimit të detyrës, Ministri i Financave dhe Ekonomisë bëri bilancin e punës së tij 5 vjeçare. Kryefjalë e këtij bilanci ishin reformat e ndërmarra nga të cilat Ahmetaj veçoi si krenari personale dhe profesionale uljen e borxhit publik në 66% të prodhimit të brendshëm bruto.

Në fjalën e tij të gjatë, Ahmetaj i dha përgjigje edhe akuzave të vazhdueshme të opozitës por jo vetëm. Ai u shpreh duke thënë: “Jemi akuzuar nga op[ozita për agjitacion, por  ne jemi të majtë purifikues.”

Pas dorëzimit të detyrës në 21 janar, Arben Ahmetajt i mbetet detyra e të zgjedhurit si deputet në Kavajë, fakt të cilit ai i përgjigjet me shprehjen, “Shihemi ne kuvend.”

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com