KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Anglia shpërfytyron Panamanë, Kein hero
Anglia ka shpërfytyruar 6-1 Panamanë duke dhënë një shfaqje golash në Stadiumin e Nizhni Novgorodit. Pa dyshim ylli i takimi ishte kapiteni Harri Kein i cili ndonëse luajti vetë 60 minuta arriti të shënonte tre gola, dy prej tyre me penallti. Sa për histori, goli i parë u shënua nga Stoun në minutën e 8'. Në të 22' Kein shënoin me penallti. Në minutC e 36' shënon Lingard. Në të 40' përsëri Stoun. Në minutën e 45 është sërisht Kein me penallti dhe në të 62' Kein devijon një top duke e çuar rezultatin në 6-0 dhe gëzimin e anglezëve në qiellin e shtatë. Por shumë u gëzuan edhe panamezët që në minutën e 78' shënuan një gol me Baloin, lojtari më i vjetër i ekipit. Pas këtij takimi Grupin B e udhëheqin Belgjika dhe Anglia me 6 pikë.

Anglia shpërfytyron Panamanë, Kein hero

Anglia ka shpërfytyruar 6-1 Panamanë duke dhënë një shfaqje golash në Stadiumin e Nizhni Novgorodit. Pa dyshim ylli i takimi ishte kapiteni Harri Kein i cili ndonëse luajti vetë 60 minuta arriti të shënonte tre gola, dy prej tyre me penallti.
Sa për histori, goli i parë u shënua nga Stoun në minutën e 8-të.
14 minuta më pas, Herri Kejn do të dyfishojë epërsinë e Anglisë, duke u treguar i saktë nga pika e bardhë e 11-metërshit.
Do të kalojnë edhe 14 minuta të tjera dhe, në të 36-ën, Xhesi Lindgard do të gjejë një tjetër gol për anglezët.
Fitorja e skuadrës së trajnerit Gareth Sauthgejt do të vuloset që në pjesën e parë, pasi Stouns do të firmosë golin e tij të dytë në minutën e 40-të.
Ashtu sikundër do të bëjë edhe Kejni në minutën e parë shtesë, duke mos gabuar sërish goditjen nga pika e bardhë.
45 minutat e para do të mbyllen me epërsinë 5-golëshe të Anglisë, që do të gjejë edhe një tjetër gol në pjesën e dytë, kur Kejni do të firmosë 3-golëshin e tij në këtë Botëror.
Panamaja do ta gjejë më në fund golin e ngushëllimit, 12 minuta para fundit, me anë të Balojit, po ai vlen thjesht për statistikë.
Anglia fiton 6-1 dhe merr, falë golaverazhit, kreun e renditjes së grupit G me 6 pikë, po aq sa Belgjika, me të cilën do të ndeshet në takimin e fundit.

Para Mbrapa
Anglia ka shpërfytyruar 6-1 Panamanë duke dhënë një shfaqje golash në Stadiumin e Nizhni Novgorodit. Pa dyshim ylli i takimi ishte kapiteni Harri Kein i cili ndonëse luajti vetë 60 minuta arriti të shënonte tre gola, dy prej tyre me penallti. Sa për histori, goli i parë u shënua nga Stoun në minutën e 8'. Në të 22' Kein shënoin me penallti. Në minutC e 36' shënon Lingard. Në të 40' përsëri Stoun. Në minutën e 45 është sërisht Kein me penallti dhe në të 62' Kein devijon një top duke e çuar rezultatin në 6-0 dhe gëzimin e anglezëve në qiellin e shtatë. Por shumë u gëzuan edhe panamezët që në minutën e 78' shënuan një gol me Baloin, lojtari më i vjetër i ekipit. Pas këtij takimi Grupin B e udhëheqin Belgjika dhe Anglia me 6 pikë.
Para Mbrapa

 

Sicred