KRYEFAQJA » LAJME » Ambasadori Lu, takim me Ramën në kryeministri

Ambasadori Lu, takim me Ramën në kryeministri

Takimet për zgjidhjen e krizës politike në vend janë intensifikuar pas vizites së zyrtarit të DASH në vendin tonë. Një ditë pas takimit me zv/ndihmës sekretarin amerkan të Shtetit ,Hoyt Brian Yee, në zyrën e kryeministrit Rama ka mbërritur ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu. Pas takimeve të djeshme në Tiranë të zyrtarit të lartë amerikan dhe paketa e ofruar në tavolinën e negociatave nga McAllister për zgjidhjen e krizës politike, pritet që edhe krerët e mazhorancës dhe opozites të marrin një vendim.

Sicred