KRYEFAQJA » LAJME » Ambasada Amerikane në Tiranë shpreh ngushëllimet për humbjen e Agollit

Ambasada Amerikane në Tiranë shpreh ngushëllimet për humbjen e Agollit

Mesazhet dhe ngushëllimet për ndarjen nga jeta të shkrimtarit të madh Dritëro Agolli, nuk munguan as nga politika. Edhe Ambasada e Shteteve te Bashkuara të Amerikës në Tiranë u shprehu sot ngushëllimet e thella familjes së Dritëro Agollit dhe popullit shqiptar për humbjen e një ikone kombëtare. Homazhet në nderim të kësaj figure të shquar të letrave shqipe u kryen sot, duke filluar nga ora 10.30, në Pallatin e Kongreseve.

Sicred