KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Aksidenti me emigrantët në Beograd
beograd, aksident, emigrante, bota

Aksidenti me emigrantët në Beograd

Dy emigrantë kanë humbur jeten sot dhe 10 të tjerë janë plagosur, disa në gjendje kritike, kur një automjet, që po i transportonte ne menyre te jashteligjshme përmes Serbisë u përmbys. Një kamionçinë e mbushur me njerëz u përmbys në Drazhevaç, 220 kilometra në jug të Beogradit, ndërkohë që po i ikte policisë përgjatë autostradës nga Nis. Shoferi u arratis. Mes te plagosurve, 5 ishin femije. Nëntë muaj pasi rruga ballkanike e emigrantëve u mbyll zyrtarisht, emigrantët vazhdojnë ta përdorin atë, por tashmë janë të detyruar të paguajnë kontrabandistët për t’i transportuar drejt vendeve të pasura të Bashkimit Evropian.

Sicred