KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Aksidenti me autobuz në Kinë
Aksidenti me autobuz në Kinë

Aksidenti me autobuz në Kinë

Shtatë persona, mes të cilëve katër turistë të huaj, kanë humbur jetën dhe dhjetra të tjerë janë lwnduar pas përplasjes së autobuzit me të cilin udhëtonin. Dy nga turistët e huaj që humbën jetën ishin nga Argjentina, një nga Franca dhe një tjetër nga Gjermania. Mes 33 personave të lënduar kishte qytetarë nga Britania e Madhe, Amerika, Kanadaja, Hollanda dhe Spanja. Autobuzi, në pronësi të kompanisë shtetërore Viazul, po udhëntonte nga Barakoa drejt kryeqytetit Havana kur u përplas rreth orës 15: 00 me orën lokale. Drejtuesi i mjetit u shpreh për mediat se kishte humbur kontrollin për shkak të lagështirës në rrugë. Por dëshmitarë nga vendngjarja thanë se aksidenti ndodhi pasi shoferi u përpoq të parakalonte një automjet tjetër.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com