KRYEFAQJA » LAJME » Aksidenti i rrugës Shkodër-Velipojë, humb jetën edhe vajza e vogel në spital
Aksidenti i rrugës Shkodër-Velipojë, humb jetën edhe vajza e vogel në spital

Aksidenti i rrugës Shkodër-Velipojë, humb jetën edhe vajza e vogel në spital

Shkon në katër numri i viktimave të aksidentit në rrugën Shkodër- Velipojë të ndodhur pak ditë më parë. Noemi Preka, vajza 10 vjeçare e familjes që humbi tre anëtarë menjëherë pas përplasjes fatale, ndërroi jetë këtë të mërkurë në spitalin e Shkodrës, ku qëndronte në koma prej pasdites së të dielës. Mjekët që ndoqën rastin nuk dhanë shpresë jetë për 10 vjeçaren që në aksidentin e 18 shkurtit humbi të atin, Edmondin, motrën 5 vjeçare Ajselin dhe vëllanë më të vogël Rajan. Ndërkohë e vetmja e mbijetuar nga familja, Etleva Preka, mbetet në spitalin e Shkodrës jashtë rrezikut për jetën, por në gjendje të rënduar psikologjike.

(Visited 202 times, 5 visits today)
Sicred