KRYEFAQJA » LAJME » Aksident në aksin rrugor Vlorë -Levan, plagosen dy persona
Aksident, në aksin rrugor Vlorë Levan, vdesin dy persona

Aksident në aksin rrugor Vlorë -Levan, plagosen dy persona

Një aksident me pasojë dy të plagosur rëndë është shënuar në mesditë në aksin rrugor Vlorë -Levan, pranë fshatit Panaja . Një automjet tip Benz Mercedez, ka goditur makinën e mirëmbajtjes së rrugës që po bënte punime në rrugë, ndërsa më pas është përmbysur. Në automjet ndodheshin dy persona , drejtuesi Juljan Toska 40 vjeç dhe pasagjeri Florian Rrapaj, të cilët janë dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Vlorës, në gjendje të rëndë. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë të cilët po hetojnë për shkaqet e aksidentit, ndërsa qarkullimi është ndërprerë për rreth 30 minuta.

Sicred