KRYEFAQJA » LAJME » Aksident i rëndë në Sarandë, humb jetën turistja italiane

Aksident i rëndë në Sarandë, humb jetën turistja italiane

Një tjetër aksident ka ndodhur sot paradite në jug të vendit, ku në aksin rrugor Sarandë-Ksamil, janë përplasur një makinë dhe një motocikletë. Nga përplasja në vendin Hidrovor, ka humbur jetën turistja italiane që udhëtonte me bashkëshortin në motocikletë, ndersa ky i fundit është dërguar me urgjencë në spitalin e Sarandës ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje, ndërsa nuk dihen ende shkaqet që cuan një aksident të tillë.

Sicred