KRYEFAQJA » LAJME » AAK: Lirimi me kusht i Haradinajt drejtësi jo e plotë

AAK: Lirimi me kusht i Haradinajt drejtësi jo e plotë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e konsideroi vendimin e gjykatës franceze për lirimin me kusht të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, drejtësi jo të plotë, duke i bërë apel organeve të drejtësisë në Francë që të përshpejtojnë proçedurat dhe t’i japin fund çfarëdo mase kundër Ramush Haradinajt. Ne jemi të bindur se mbajtja e Haradinajt në Francë dhe proçesi kundër tij, i inicuar me urdhër arrest politik të Serbisë, do të marrë zgjidhje pozitive shumë shpejt”, përfundon deklarata.

Sicred