KRYEFAQJA » LAJME » 26 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
Analiza e situates Meteorologjike Gadishulli i Ballkanit po vazhdon te jete i mbrojtur nga presion i larte atmosferik i cili po ndikon edhe ne vendin tone mot te qendrueshem te kthjellet dhe rritje graduale te temperaturave. E Premte 26 Janar 2018 Dita Premte 26 Janar 2018 moti do te jete me kthjellime dhe vranesira te pakta deri ne mesatare ne zonen Jugperendimore. Era do te jete me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtesi deri ne 7 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 2 me lartesi vale 0,1 deri ne 0,5 meter ne det te hapur. Temperaturat do te pesojne rritje graduale ne te dyja ekstremet. Temperaturat minimale dhe maksimale. Zonat malore -4/8 °C Zonat e uleta 1/14 °C Zonat bregdetare 6/15 °C Kosova per diten e Premte dt 26 Janar do te kete mot te kthjellet dhe mjegull pergjate luginave. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera -6°C vlera me e ulet ne mengjes deri ne 8 °C vlera me e larte ne mesdite. E Shtune 27 Janar 2018 Dita Shtune 27 Janar 2018 moti do te jete me kthjellime dhe vranesira mesatare pergjate Ultesires perendimore. Era do te jete me drejtim Jugperendim (SW) Veriperendim (NW) me shpejtesi deri ne 7 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 2 me lartesi vale 0,1 deri ne 0,5 meter ne det te hapur. Temperaturat do te vijojne me rritje . Temperaturat minimale dhe maksimale. Zonat malore -2/10 °C Zonat e uleta 3/16 °C Zonat bregdetare 6/16 °C Meteorologe. Rezarta Xhakollari

26 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon te jete i mbrojtur nga presion i larte atmosferik i cili po ndikon edhe ne vendin tone mot te qendrueshem te kthjellet dhe rritje graduale te temperaturave.

E Premte 26 Janar 2018

Dita Premte 26 Janar 2018 moti do te jete me kthjellime dhe vranesira te pakta deri ne mesatare ne zonen Jugperendimore. Era do te jete me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtesi deri ne 7 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 2 me lartesi vale 0,1 deri ne 0,5 meter ne det te hapur. Temperaturat do te pesojne rritje graduale ne te dyja ekstremet.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -4/8 °C

Zonat e uleta 1/14 °C

Zonat bregdetare 6/15 °C

Kosova per diten e Premte dt 26 Janar do te kete mot te kthjellet dhe mjegull pergjate luginave. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera -6°C vlera me e ulet ne mengjes deri ne 8 °C vlera me e larte ne mesdite.

E Shtune 27 Janar 2018

Dita Shtune 27 Janar 2018 moti do te jete me kthjellime dhe vranesira mesatare pergjate Ultesires perendimore. Era do te jete me drejtim Jugperendim (SW) Veriperendim (NW) me shpejtesi deri ne 7 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 2 me lartesi vale 0,1 deri ne 0,5 meter ne det te hapur. Temperaturat do te vijojne me rritje .

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -2/10 °C

Zonat e uleta 3/16 °C

Zonat bregdetare 6/16 °C

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred