KRYEFAQJA » LAJME » 21 viktima nga sulmet ruse në Alepo
21 viktima nga sulmet ruse në Alepo

21 viktima nga sulmet ruse në Alepo

Nje grup mediaktik sirian raportoi se qyteti i Alepos në Siri pësoi sulme të rënda ajrore të cilat shkaktuan edhe viktima. Pamjet tregojne lagjen Mashad të qytetit pas kalimit të avioneve luftarakë rusë. Vëzhguesi sirian i të drejtave të njeriut me seli në Londër raportoi se në këto sulme u vranë 21 persona, përfshi gra dhe fëmijë duke kundërshtuar pohimet ruse se sulmet janë drejtuar vetëm kundër Shtetit Islamik.

Sicred