KRYEFAQJA » LAJME » 2 Prilli, Dita Ndërkombëtare e Autizmit
X tiRun autizem dita nderkombetare e autizmit jamarber bashkia tiranes

2 Prilli, Dita Ndërkombëtare e Autizmit

Jamarbëri është vetëm 5 vjeç. Ai shkon në kopësht dhe falë mbështetjes së mësuesve dhe prindërve ka arritur të komunikojë si gjithë  fëmijët e tjerë. Shumë qytetarë i janë bashkuar nismës “Run4autizëm” në qytetin e Tiranës. Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, shprehu mbështetjen e bashkisë për këta fëmijë. Dhjetra qytetarë kanë marrë pjesë në marshimin, që u zhvillua në Sheshin “Skëndërbej” gjatë paradits të së shtunës, për të shprehur mbështetjen ndaj këtyre fëmijëve.

Sicred