KRYEFAQJA » HistoRoze
HistoRoze

HistoRoze

Emisioni Sot

E Premte, 28 Tetor. Ora 00:05.

“HISTOROZË” – Historia e dashurisë së kompozitorit Ludwig van Beethoven dhe “të dashurës së përhershme”

Rreth emisionit

“HISTOROZË” – radiodokumentari që na njeh me historitë e famshme të dashurisë nëpër kohë, shkruar në letër, telegram, kartolinë, shprehur përmes zërit telefonik apo me gjuhën e syve, të cila kanë një të përbashkët: ndjenjën e fuqishme dhe “të dua”-n e sinqertë.
Një program nga Andri Xhahu
Çdo të premte në orën 00:05, ritransmetimi të shtunën ora 19:05

Galeri

Kthehu Pas
Sicred