KRYEFAQJA » RTSH SOT

RTSH SOT

Përfundoi protesta e rradhës e opozitës, Rama ironizon dhe i kërkon takim Bashës

Përfundoi protesta e rradhës e opozitës; Ndërkombëtarë kritikojnë ashpër dhunën

Pas me shumë se tre orësh, protesta e opozitës së bashkuar shqiptare përpara kryeministrisë dhe institucioneve të rëndësishme shtetërore ka përfunduar. Ndryshe nga protesta e mëparshme ajo u organizua si një marrshim, por edhe me deklarata, thirrje, hedhje kapsollash dhe shashkash. Protesta u zhvillua si rrallë herë nën një presion …

Më shumë

Reagimi i OSBE-së për protesten dhe përdorimin e dhunës

Reagimi i OSBE-së për protesten dhe përdorimin e dhunës

Kryetari i Radhës i OSBE-së, si dhe Ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav Lajčák, Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger, Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tsereteli dhe Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, dënuan me forcë përdorimin e dhunës …

Më shumë

Protesta e opozitës, më shume se 1500 forca të policisë në terren

Policia po përgatitet për protestën e opozitës që do të mbahet pas diten e 13 majit. Më shumë se 1500 efektivë do të ndjekin nga afër protestën.  I gjithë perimetri i sigurisë së kryeministrisë, është rrethuar me kangjella metalike. Kamerat janë vendosur në çdo cep të kryeministrisë dhe kryesisë së Kuvendit, për …

Më shumë

Zgjedhjet lokale, deputët e PS që synojnë bashkitë dorëzojnë mandatet

Zgjedhjet lokale, deputët e PS që synojnë bashkitë dorëzojnë mandatet

Tre deputetë të Partisë Socialiste të cilët janë përzgjedhur të kandidojnë për kryetar bashkie në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, kanë dorëzuar të hënë dorëheqjen e tyre drejtuar kreut të Parlamentit Gramoz Ruçi. Pritet që të forëzojnë dorëheqjen edhe dy deputetë të tjerë. Depuetët që lenë mandatin nga PS janë …

Më shumë