KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 90)

Vendi

Rama: Është i domosdoshëm dialogu!

Në komunikimin drejtpërdrejtë në Facebook, për protestën e studentëve, kryeministri Edi Rama tha se është i domosdoshëm dialogu. Sipas Ramës mes qeverisë dhe studentëve nuk ka asnjë konflikt dhe rruga për gjetjen e zgjidhjes është dialogu. Për kryeministrin studentët duhet të dalin për veten e tyre e të protestojnë dhe …

Më shumë

Meta: Shqipëria pranon Kompaktin Global për migrim të sigurt

Meta: Shqipëria pranon Kompaktin Global për migrim të sigurt

Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot dhe përshëndeti Konferencën Ndërqeveritare të Nivelit të Lartë, të organizuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara në Marrakesh, Marok për të adaptuar “Kompaktin Global për migrim të sigurt, të organizuar dhe të rregullt”. “Kompakti Global është rezultat i trendit gjithnjë në rritje të migrimit. …

Më shumë

Rama u kërkon studentëve dialog: “O bashkë sot edhe për nesër, ose të ndarë për sot dhe për nesër”

Kryeministri Edi Rama Ju ka kërkuar studentëve dialog për krijimin e një strategjie të përbashkët student-qeveri për t’i dhënë zgjidhje kërkesave të tyre, duke paralajmëruar “O bashkë sot edhe për nesër, ose të ndarë për sot dhe për nesër”. Në një status në Fejsbuk zoti Rama shprehej se ishte “…shumë …

Më shumë

Lëvizja Për Universitetin: “Rrugaçë partiake” po dhunojnë studentët!

Tiranë, protestës së studentëve sot i bashkohen dhe gjimnazet

Lëvizja Për Universitetin, e cila ka marrë përsipër përgjegjësinë për protestën aktuale të studentëve ka akuzuar ata që ajo i ka cilësuar si “rrugaçë partiake” se po dhunojnë studentët. Në një status në Fejsbuk Lëvizja Për Universitetin bën të ditur se studentë dhe veprimtarë “janë sulmuar fizikisht, kërcënuar dhe ofenduar …

Më shumë