KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 9)

Vendi

Protesta e studentëve shtrihet nga Tirana në qytete të tjera

Protesta e studentëve, në orën 16 skandon afati ndaj qeverisë

Protesta e studentëve të Universitetit të Tiranës duket se është përqafuar edhe nga studentet e universiteteve të tjera në vend. Studentët në universitetet e Durrësit, Korçës dhe Elbasanit po protestojnë para godinave të tyre. Në qendër të kërkesave është heqja e pagesës për kreditet e mbartura, ndryshe, pagesa për provimet …

Më shumë

Meta për protestat: Kujdesi ndaj shqetësimeve dhe aspiratave të studentëve duhet të jetë prioritet i të gjithëve

Meta për protestat: Kujdesi ndaj shqetësimeve dhe aspiratave të studentëve duhet të jetë prioritet i të gjithëve

Presidenti Ilir Meta i cili duket se po ndjek me vëmendje protestat e studentëve të universiteteve në disa qytete të vendit, u ka bërë thirrje autoriteteve dhe institucioneve pergjegjëse të dëshmojnë ndjeshmërinë dhe pergjegjësinë e duhur në adresimin e çështjeve që shqetësojnë studentët, në përputhje me kuadrin ligjor dhe të …

Më shumë

Ritëm i lartë punimesh në disa segmente rrugore, vijojnë problemet me rrëshqitjen

Një pjesë e rrugëve të nisura prej kohësh duhet të përfundonin deri në fund të këtij viti, por jo të gjitha segmentet rrugore kanë ecuri të kënaqshme të punimeve. Radio Televizioni Shqiptar ndoqi nga afër punimet e infrastrukturës në aksin rrugor Tiranë -Pogradec. Qeveria Shqiptare duhet të merrte në dorëzim …

Më shumë

Basha në mbështetje të protestave në Tiranë: “Mos u dorëzoni ju o të rinj, mos u dorëzoni o studentë!”

Mos u dorëzoni ju o të rinj, mos u dorëzoni o studentë!".

PD dhe kreu i saj Lulzim Basha vazhdojnë të shprehin mbështetjen në rritje ndaj banorëve në zonën e Unazës së Madhe, protesta e të cilëve kundër prishjes së banesave nga ndërtimi i kësaj vepre ka hyrë në ditën e 31-të. Dita e mërkurë mori vlera të veçanta pasi protestës së …

Më shumë