KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 7)

Vendi

“Lulet e Pranverës”- shkatërrohet një rrjet i trafikut ndërkombëtar të drogës

"Lulet e Pranverës"- shkatërrohet një rrjet i trafikut ndërkombëtar të drogës

Operacioni i parë i skuadrës së përbashkët hetimore mes autoriteteve italiane dhe shqiptare për të shkatërruar një rrjet të trafikut ndërkombëtar të drogës me emrin e koduar “Lulet e Pranverës” ka dhënë rezultate të kënaqshme. Bilanci i operacionit ka qenë 17 të ndaluar në Itali dhe Shqipëri. Shumica janë shqiptarë, …

Më shumë

Basha nga kampi i Tepelenës: Po glorifikohet diktatura, të dënojmë kultin e krimit!

Për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, Qeveria aktuale po riglorifikon sistemin diktatorial, ndaj sipas tij është obligim për të kujtuar historinë, veçanërisht tek brezat e rinj. Në një vizitë pranë kampit famëkeq të Tepeles, ku kanë vdekur shumë fëmijë dhe gra, si pasojë e trajtimit çnjerëzorë, Basha theksoi demosdoshmërinë …

Më shumë

Rikthehet shiu dhe bora

Rikthehet shiu dhe bora

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se reshjet e shiut dhe borës kanë përfshirë një pjesë të mirë të vendit. Në Qarkun e Korçës ka pasur reshje shiu dhe në lartësitë mbi 1300 m, ka pasur reshje bore, por të gjitha akset e këtij Rajoni qarkullohen normalisht. Në Rajonin Qendror Tiranë ka …

Më shumë

Basha me biznesin në Vlorë: Platformë antimafia për Oligarkinë!

Për të krijuar një klimë miqësore ndaj biznesit dhe liberalizuar ekonominë, kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha, premton çlirimin e tregut nga m0nopolet dhe oligarkët, përmes implementimit të platformës antimafia për oligarkinë. Në takimin me përfaqësues të biznesit në Vlorë, kreu demokrat rikonfirmoi vullnetin e së djathtës, për të anuluar …

Më shumë