KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 62)

Vendi

Ahmetaj: Në vitin 2019 do të ketë rritje rrogash, ulje borxhi dhe rritje investimesh

Ahmetaj: Në vitin 2019 do të ketë rritje rrogash, ulje borxhi dhe rritje investimesh

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj paralajmëroi se në fund të 2019-s parashikohet që borxhi publik të ulet nën 64,9, ndërsa pritet rritje e pagave në shëndetësi, arsim, trup diplomatik dhe ushtri. Duke folur në një dalje për mediat zoti Ahmetaj theksoi se “Lajm i mirë është rritje e …

Më shumë

Banorët në Këmishtaj kundërshtojnë investimin e Bashkisë së Divjakës

Veç ankesave të vazhdueshme për mungesë investimesh, duket se tani është e vështirë që të kënaqet një komunitet edhe kur kryhet një investim. Në Këmishtaj të Divjakës, banorët janë të pakënaqur me projektin e pastrimit të një kanali kullues. Hapja e këtij kanali kullues, shihet ndryshe nga përfaqësuesit e bashkisë …

Më shumë