KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 61)

Vendi

Gjermania kërkon plotësimin e institucioneve të Reformës në Drejtësi

Ministrja e Drejtësisë, znj. Etilda Gjonaj, ka pritur në një takim anëtarët e Komisionit për Çështjet Ligjore dhe të Konsumatorit në parlamentin gjerman. Delegacioni i kryesuar nga kryetari i këtij Komisioni z. Stephan Brandner, përbëhej nga përfaqësues të të gjithë spektrit politik të Bundestagut: CDU/CSU, SPD, FDP, Të Majtët, Aleanca …

Më shumë

Van Der Linden : Shqipërisë i duhet të bëjë siç duhet të gjitha detyrat e shtëpisë për t’u integruar në Bashkimin Europian

Ish-presidenti i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës Rene Van Der Linden ka deklaruar nga qyteti i Korçës se Shqipërisë i duhet të bëjë siç duhet të gjitha detyrat e shtëpisë për t’u integruar në Bashkimin Europian. Ai vlerësoi progresin e bërë nga shqipëria në drejtim të shtetit ligjor dhe …

Më shumë

Rama: BSH qendër graviteti për vendin

Rama: BSH qendër graviteti për vendin

Kryeministri Edi Rama me fjalë të zgjedhura vlerësoi punën e Bankës së Shqipërisë. Gjatë konferencës vjetore “Politika monetare, integrimi Ekonomik dhe Normaliteti i ri”, kreu i ekzekutivit e cilësoi bankën qëndrore si qendër graviteti për vendin dhe institucionin më të qëndrueshëm. Guvernatoi i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, vlerësoi reformat …

Më shumë

Qendër shëndetësore, apo vatër infeksionesh?! Banorët e Zhabjakut i përgjigjen pa vështirësi kësaj pyetje

E shkatërruar tërësisht dhe e ekspozuar në qiell të hapur, kjo godinë është qëndra shëndetësore në Zhabjak. Mjeku nuk mund të veshë dot bluzën e bardhë, sepse e ka mbuluar myku. Rrënimi nuk ka nevojë për koment, ndërsa rrëfimet e infermierit të qëndrës dhe të banorëve duken si pjesë skenari …

Më shumë

Përkujtohet Skerdilajd Llagami, Komandant “Shpendi”, Skerdilajd Llagami mori pjesë në tre luftrat e UÇK-së

Në 41 vjetorin e lindjes dhe 17 vjetorin e rënies është përkujtuar dëshmori i atdheut nga Tirana Skerdilajd Llagami, i njohur me nofkën komandant “Shpendi”. Babai i dëshmorit Bardhyl Llagami prezantoi në këtë vepritmari librin kushtuar të birit, ku ai vë në pah dhimbjen, por mbi të gjitha përkushtimin për …

Më shumë