KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 60)

Vendi

Vrasja e Kaçifas, Athina gati notën e protestës për Tiranën

Vrasja e Kaçifas, Athina gati notën e protestës për Tiranën

Vrasja e Kostandin Kaçifës nga forcat RENEA të dielën në Bularat, ka tensionuar marrëdhëniet mes Tiranës dhe Athinës. Sipas mediave Ministria e Jashtme e Greqisë do t’i dorëzojë një notë proteste ambasadores shqiptare Adriana Hobdari, ndërsa kjo e fundit është thirrur pasditen e të hënës në selinë e kësaj ministrie. …

Më shumë

“Omonia” është shprehur e shqetësuar për ngjarjen e rëndë

Bashkimi Demokratik i minioritetit etnik grek, “Omonia”, është shprehur i shqetësuar për ngjarjen e rëndë që u shoqërua në të njëjtat vleresime me kulmin e propagandës antigreke. Duke u shprehur në emër të pakicës etnike greke, organizata “Omonia” paraqet se sipas vlerësimeve të para, forcat policore duke anashkaluar rregullat e …

Më shumë