KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 6)

Vendi

Kryeministri Rama takim me ambasadorin e BE-së dhe zv-ambasadoren amerikane

Kryeministri Rama me Ambasadorin ed BE-së e atë Amerikan

Kryeministri Edi Rama, e konsideron bllof politik, vendimin e opozitës për të djegur mandatet parlamentare. Diçka të tillë kreu i maxhorancës ua ka komunikuar edhe deputetëve socialiste gjatë paradites të së hënës, në takimin e përhershëm me ta. Burime mes deputetëve socialistë bënë të ditur se Rama është shprehur se …

Më shumë

Aleatët dhe PD për djegien e mandateve, Basha pritet të mbledhë forumet e larta

Aleatët dhe PD për djegjen e mandateve, Bashja pritet të mbledhë forumet e larta

Edhe pse vendimi u mor në unision, pas diskutimit të të gjithë deputetëve të grupit parlamentare, pati zëra që shprehën një lloj skepticizmi. Nga burime brenda mbledhjes së grupit parlamentar , mësohet se deputeti Salianji, ka kërkuar një strategji më të mirëmenduar, pasi sipas tij Rama është e vështirë të …

Më shumë

Koçijançiç për ATSH: Heqja dorë nga mandati kundërproduktiv dhe kundër reformave të vendit në BE

Koçijançiç për ATSH: Heqja dorë nga mandati kundërproduktiv dhe kundër reformave të vendit në BE

“Thirrjet e disa anëtarëve të partive opozitare për të bojkotuar parlamentin dhe për deputetët që të heqin dorë nga mandati i tyre aktual janë kundërproduktive dhe shkojnë kundër përpjekjeve të reformave të vendit në BE”. Deklarata vjen nga zëdhënësja e KE, Maja Koçijançiç për ATSH. “E drejta e qytetarëve për …

Më shumë

Rama për “Corriere della Sera”: Nuk jap dorëheqje! Opozita është në krizë!”

Rama për "Corriere della Sera": Nuk jap dorëheqje! Opozita është në krizë!"

Kryeministri socialist Edi Rama ka deklaruar se nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen dhe as të çojë vendin në zgjedhje të parakohshme, pasi kreu i opozitës Lulzim Basha tha se ka vendosur që opozita do të djegi mandatet parlamentare. Duke folur në një intervistë për të përditshmen italiane “Corriere della …

Më shumë

Manastirliu: 103 mjekë i shtohen qendrave shëndetësore në gjithë vendin

Manastirliu: 103 mjekë i shtohen qendrave shëndetësore në gjithë vendin

“103 mjekë familje kanë aplikuar për t’u punësuar në sistemin shëndetësor parësor dhe pritet të punësohen në qendrat shëndetësore dhe pikat e ambulancave në të gjithë vendin brenda muajit Shkurt”. Deklarata u bë nga Ministrja Manastirliu, gjatë inspektimit në qendrën e rehabilituar shëndetësore Babrru, në zonën e Paskuqanit. Duke theksuar …

Më shumë