KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 59)

Vendi

Mosdekretimi i ministrit të brendshëm, Basha: Krizë e thellë politike e morale e mosqeverisjes së vendit

Mosdekretimi i ministrit të brendshëm, Basha: Krizë e thellë politike e morale e mosqeverisjes së vendit

Kreu i demokratëve Lulzim Basha e ka cilësuar situatën aktuale kur emri për ministëri të brendshëm nuk është dekretuar nga Presidenti, si krizë të thellë politike e morale të mosqeverisjes së vendit. Nga Korça ku ndodhej për prezantimin e platformës sipas tij për çlirimin e zgjedhjeve, të ekonomisë dhe të …

Më shumë

Tre filma të Xhanfize Kekos, në Cinematek-ën e Kopenhagenit

Nëntori 2018 do të shënojë një ngjarje të madhe për historinë e kinematografisë shqiptare. Instituti Danez i Filmit (Danish Film Institute) në bashkëpunim me kompaninë filmike SKA-NDAL dhe mbështetjen e Qendrës Kombëtare të Kinematografisë, ka programuar të prezantojë, ne Cinematekën e Kopenhagës regjisoren e mirënjohur shqiptare Xhanfise Keko përmes një …

Më shumë