KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 58)

Vendi

Ruçi: Të jemi transparent me publikun dhe në funksion e interes të qytetarëve

Kreu i parlamentit Gramoz Ruçi u bëri thirrje politikaneve shqiptarë dhe funksionarëve shtetërore të jenë transparent me publikun dhe në funksion e interes të qytetarëve. Deklaratat e tij zoti Ruçi i bëri në një simpozium për Konfliktin e Interesit të organizuar nga Kuvendi i Shqipërisë. Zoti Ruçi tha se kjo …

Më shumë

Basha apel për rotacion politik: Transformin i domosdoshëm si para 30 vitesh

Në programin e Partisë Demokratike për Bujqësinë janë parashikuar tre shtylla bazike për nxitjen e zhvillimit të këtij sektori. Subvencionet direkte, investimet në infrastrukturë dhe mbrojtja e zhvillimit vendas me tarifat doganore. Kështu bëri të ditur kreu demokrat Lulzim Basha në takimin me banorë të Maliqit. Basha tha se buxheti …

Më shumë

Viti Mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit, Skënderbeut, presidenti Meta vizitë në Kalabri

Viti Mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit, Skënderbeut, presidenti Meta vizitë në Kalabri

Presidenti Ilir Meta në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit, Skënderbeut ka nisur një vizitë zyrtare në Kalabri të Italisë. Sikurse njoftohet nga faqja në internet e presidencës, presidenti do të takohet me presidentin e Republikës Italiane, Sergio Mattarella dhe së bashku do të vizitojnë Kolegjin e Shën Dhimitër …

Më shumë