KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 52)

Vendi

“Çështja Lleshi”, ambasadorja e Francës: Rama e Meta ti japin zgjidhje

DEKRETI I LLESHIT, FLET AMBASADORJA FRANCEZE: RAMA E META TË JAPIN NJË ZGJIDHJE

Ambasadorja e Francës në Shqipëri ka kërkuar zgjidhje për ngërçin e krijuar mes Presidentit dhe Kryeministrit, sa i përket dekretit për emërimin e Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm. Teksa ka qenë në Korçë, Christine Vasak, ka deklaruar, se Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti, Ilir Meta duhet t’i japin zgjidhje …

Më shumë

Burgimi i të miturve, Ministria e Drejtësisë marrëveshje me Bashkinë Kukës

Burgimi i të miturve, Ministria e Drejtësisë marrëveshje me Bashkinë Kukës

 Të miturit që kanë probleme të lehta me ligjin edhe në qytetin e Kukësit do të angazhohen në programe të posaçme socializuese në qendrat sociale të Bashkisë, falë marrëveshjes së nënshkruar mes Ministrisë së Drejtësisë dhe Bashkisë së këtij qyteti. Zv.ministri i Drejtësisë Toni Gogu është shprehur, se këta të …

Më shumë

“Bjeshkët e Nëmura”- një prej 12 projekteve fituese për turizmin e aventurës në Ballkan

“Bjeshkët e Nëmura”- një prej 12 projekteve fituese për turizmin e aventurës në Ballkan

Projekti i Zhvillimit dhe Promovimit të Turizmit i financuar nga BE nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) i ka dhënë dymbëdhjetë, nga 30 + grante të para në vlerë totale prej 548,000 euro. Këto grante u jepen propozimeve më të mira të projektit të pranuara përmes thirrjes publike për propozime …

Më shumë

Athina zyrtare: Shqipëria të qëndrojë larg nga deklarata dhe akte që rëndojnë klimën e marrëdhënieve tona

Athina zyrtare: Shqipëria të qëndrojë larg nga deklarata dhe akte që rëndojnë klimën e marrëdhënieve tona

Athina zyrtare reagoi të premten me një deklaratë, pasi ministria e brendshme shqiptare shpalli “non grata” 52 shtetas grekë të implikuar në veprime ekstremiste të enjten gjatë ceremonisë mortore të Kostandin Kaçifas. Kaçifas një shtetas shqiptar, pjestar i minoritetit grek, u eleminua nga policia shqiptare pasi kishte shtënë me armë …

Më shumë

Sot, në emisionin “Java në RTSH”

Nisma për ndarjen e taksës së televizorit

Sot ora 20.35 ndiqni drejtpërdrejt “JAVA” nga Preç Zogaj, Lorenc Vangjeli, Artan Hoxha dhe Megi Mëhilli. Zgjedhjet e ndërmjetme në Shtetet e Bashkuara, cili është reflektimi në Tiranë? Partia Socialiste, rryma, kundërshti apo mendim ndryshe! Drama e arit të zi, evazioni dhjetëra milionësh nën heshtjen e të gjithëve. Te ftuar …

Më shumë

Ngjarjet në Bularat, Ministria e Brendshme shpall “persona të padëshiruar” 52 shtetas grekë

Plagosja e policëve, Lleshaj: Toleranca ....e tepruar e Policisë së Shtetit ndaj akteve të dhunës nuk është akt dobësie!

Ministria e Brendshme njoftoi se ka ka vendosur shpalljen “persona të padëshiruar” në Shqipëri, të 52 personave të shtetësisë greke, për veprimtari të organizuar në dëm të sovranitetit të Republikës së Shqipërisë dhe shfaqje e deklarata sfiduese ndaj rendit kushtetues, sigurisë kombëtare dhe qetësisë publike të këtij vendi. Njoftimin e dha …

Më shumë