KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 50)

Vendi

Ngjarje tragjike në Tiranë

Ngjarje tragjike në Tiranë

Kryeqyteti është tronditur nga një ngjarje e rëndë, mëngjesin e kësaj të hëne, ku një krim i trefishtë ka ndodhur në zonën e Unazës së Re. Dhëndrri ka qëlluar me armë zjarri vjehrrën e vjehrrin e më pas edhe veten. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, kur Majlind Lala …

Më shumë

ARSH: Ndërtimi i rrethrrotullimit Shqiponja, 6 operatorë në garë

PD : Projekti i rrethrrotullimit Shqiponja, duhet të anullohet

Në përgjigje të interesimit të medias dhe në kuadër të transparencës ndaj opinionit publik, Autoriteti Rrugor Shqiptar informon se ditën e sotme në ora 11:00 ka përfunduar afati për dorëzimin e ofertave në garën për procedurën e “Rehabilitimi i segmentit rrugor mbikalimi pallati me shigjeta rrethrrotullimi Shqiponja, Loti 1”. Pas …

Më shumë

Vjedhja në bazën ushtarake të Pashalimanit, lihen në burg katër të arrestuarit

Seanca gjyqësore është drejtuar nga gjyqtare Herila Cela, ndërsa prokuror i çështjes Hyrjet Lamaj. Ky i fundit ka kërkuar vlerësim të ligjshëm të arrestit me burg për katër shtetasit e ndaluar, Ardit Ramaj, Edlir Nelaj, Lesko Ramosaço dhe Ervis Memsullaj do vijojnë të qëndrojnë në burg, me akuzën e shpërdorimit …

Më shumë

Drama “Prostituta” në skenën e teatrit të Korçës

Artdashësit korçarë kanë mirëpritur për 2 netë me rradhë, premierën e dramës “Prostituta” të autorit dhe regjisorit Leka Bungo. Drama pasqyron një plagë të rëndë të shoqërisë shqiptare, siç është prostituimi. Përjetimet dhe kujtimet e vajzës 16 vjeçare e cila bie prehe e prosituimit, vijnë në skenë nëpërmjet interpretimit të …

Më shumë