KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 5)

Vendi

Rama sërish thirrje studentëve për dialog: “Këtë transformim mund, duhet e do ta bëjmë VETEM SE BASHKU”

Rama sërish thirrje studentëve për dialog, "Këtë transformim mund, duhet e do ta bëjmë VETEM SE BASHKU"

Kryeministri Edi Rama vazhdon të këmbënguli në thirrjet e tij drejtuar studentëve protestues për nevojën e dialogut. “Të dashur studentë protestues, gjithçka na duhet tani është të ulemi dhe të flasim” shkruan zoti Rama në Fejsbuk. “8 PIKAT janë për mua vetëm pikënisja e një faze të re transformimi të …

Më shumë

Studentët rikthehen para kryeministrisë

Studentët qëndrojnë gjatë natës para kryeministrisë

Një grup studentësh kanë qëndruar gjatë gjithë natës para godinës së kryeministrisë, në shenjë vendosmërie për protestën studentore për ta detyruar qeverinë e të plotësojë kërkesta e tyre për përmirësimin e kushteve të jetesës dhe studimit në universitete. Gjatë mëngjesit të së mërkurës studentët janë mbledhur para fakulteteve dhe më …

Më shumë

Policia proçedon penalisht 25 persona nga bota akademike, si pjesmarrës në protestë

Policia proçedon penalisht 25 persona nga bota akademike dhe shoqëria civile, si pjesmarrës në protestë

Policia njofton se ka proçeduar penalisht 25 persona mes tyre personazhe të njohur nga bota akademike dhe shoqëria civile si pjesmarrës në protestën e studentëve. Procedimet janë referuar në Prokurorinë e Tiranës. Ata akuzohen se ditën e martë, tek sheshi “Nënë Tereza”, në rrugën “Muhamed Gjollesha”, e më pas në …

Më shumë

Shqipëria pranohet në Federatën Evropiane të Regbisë

Shqipëria pranohet në Federatën Evropiane të Regbisë

Shqipëria është pranuar anëtare me statusin e vëzhgueses në Federatën Evropiane të Regbi Ligës dhe për drejtuesit e këtij sporti në vend, ky është një hap i madh përpara. Për Sekretarin e Përgjithshëm të Federatës Shqiptare të Regbi Ligës, Kein Turdiu, ky pranim sjell edhe përfitime të tjera. Turdiu është optimist edhe …

Më shumë