KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 48)

Vendi

13 të ndaluar për evazion fiskal, Rama paralajmëron : Mos luani me taksat se ju gjen belaja!

13 të ndaluar për evazion fiskal, Rama paralajmëron : Mos luani me taksat se ju gjen belaja!

13 persona janë ndaluar dhe 12 janë shpallur në kërkim pasi akuzohen për evazion fiskal me vlerë 18 miliardë lekë në dëm të shtetit. Të 25 personat figurojnë administratorë të subjekteve të dyshuara fiktive që kanë lëshuar fatura të falsifikuara për subjekte të treta. Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedimin …

Më shumë

Agjencia e Barnave: Kufizoni antibiotikët e klasës flourkinoloneve

Përdorimi pa kriter i antibiotikëve është propaganduar nga mjekët, gjithmonë i rrëzikshëm por këtë rradhë një paralajmërim vjen nga Agjencia Europiane e Barnave. Antibiotikët e klasës së kinolononeve dhe flourkinoloneve kanë shfaqur tek pacientët që kanë trajtuar infeksione të ndryshme bakteriale, efekte të padëshiruara dhe në mënyrë të përsëritur. Kjo …

Më shumë