KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 40)

Vendi

ARRSH: Tenderi për ndërtimin e “Unazës së madhe” të Tiranës sipas ligjit

Procedohen legalizimet abuzive, banorët do të marrin paratë

Autoriteti Rrugor Shqiptar hodhi poshtë akuzat e PD të opozitës sipas të cilës tenderi për ndërtimin e “Unazës së madhe” të Tiranës, është vepër korruptive e kryeministrit Rama dhe kryebashkiakut Veliaj. Në një njoftim të posaçëm ARRSH sqaron se “kjo procedurë bazuar në detyrimet ligjore të mësipërme është zhvilluar e …

Më shumë

Posti i ministrit të brendshëm, zv/ ministri Lleshaj, jep dorëheqje nga karriera ushtarake

Posti i ministrit të brendshëm, zv/ ministri Lleshaj, jep dorëheqje nga karriera ushtarake

Zv/ ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka dhënë dorëheqje nga karriera ushtarake. Lajmi është bërë i ditur të hënën pas mesdite kryeministri Edi Rama i cili publikon letrën që zoti Lleshaj i ka dërguar presidentit Ilir Meta. Po të hënën zoti Meta kishte autorizuar bërjen publike të pyetjeve josekrete drejtuar …

Më shumë

Presidenti Meta për Lleshin: Një ushtarak i shërbimit aktiv nuk mund të kandidojë dhe as të zgjidhet ministër apo deputet pa hequr dorë më parë nga detyra

Përfundimit, Meta dekreton Lleshajn si ministër të brendshëm

Presidenti shqiptar Ili Meta autorizoi të hënën bërjen publike të pyetjeve josekrete drejtuar Ministrisë së Mbrojtjes lidhur me propozimin për emërimin e zotit Lleshaj ministër të Brendshëm të Republikës së Shqipërisë. Sipas njoftimit të presidencës ky akt u ndërmor me qëllim informimin e opinionit publik dhe në interes të transparencës. …

Më shumë

Ahmetaj: Të ardhurat e parashikuara për vitin 2019, 4.7% më shumë se 2018

Për të bërë një vlerësim që të ardhurat buxhetore për vitin 2019 do të jenë 4.7 përqind më shumë krahasuar me këtë vit, ministri i financave, Arben Ahmetaj, u shpreh përpara Komisionit të Ekonomisë se bazohet në katër faktore; rritja ekonomike dhe indeksi i çmimeve, politikat e reja fiskale si dhe …

Më shumë