KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 34)

Vendi

Spiropali: Anullimim e procedurës për rrugën Thumanë- Kashar, ka vetëm impakt social-ekonomik dhe jo pasoja juridike

Spiropali: Anullimim e procedurës për rrugën Thumanë- Kashar, ka vetëm impakt social-ekonomik dhe jo pasoja juridike

Jo vetëm si Ministre e Shtetit për Parlamentin, por edhe në cilësinë e zëdhënëses së qeverisë, Elisa Spiropali, duke i quajtur qesharake deklaratat e opozitës mbi anullimim e procedurës për rrugën Thumanë- Kashar, tha se vendimi ka vetëm impakt social-ekonomik dhe jo pasoja juridike. “Ndjej keqardhje për reagimin e një …

Më shumë

Gjosha: LSI e gatshme të bëjë çdo sakrificë për përshpejtimin e integrimit europian të vendit

Gjosha: LSI e gatshme të bëjë çdo sakrificë për përshpejtimin e integrimit europian të vendit

LSI partia e tretë më e madhe në parlamentin dhe politikën shqiptare, u shpreh e gatshme të bëjë çdo sakrificë për përshpejtimin e integrimit europian të vendit. Ish ministrja e integrimit europian Klajda Gjosha, zyrtare e lartë e LSI, duke komentuar deklaratën e Luixhi Sorekas, për nevojën e një dialogu …

Më shumë

ARRSH, Qato zëvendëson Qendron

ARRSH, Qato zëvendëson Qendron

Ish ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Sonila Qato do të drejtojë ARRSH (Autoriteti Rrugor Shtetëro)  në vend të drejtorit të deritanishëm Afrim Qendro. Lajmi është dhënë nga media të ndryshme sipas të cilave ndryshimi është bërë nga Ministrja e re e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku. Në njoftimin …

Më shumë

Kapet gomonia me hashash

Kapet gomonia me hashash

Policia e Shtetit në bashkëpunim me partnerët e Guardia di Finanza-s kanë parandaluar një tentativë për trafik lënde narkotike, përmes detit drejt Italisë. Operacioni nisi rreth orës 03:30 të mëngjes, kur u pikas mjeti lundrues disa milje në det. Policia Kufitare e Vlorës dhe GdF kanë vijuar ndjekjen në det. …

Më shumë

Akademi përkujtimore, 100 vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit.

Historianë, studiues e anëtarë të Insitutit të Studimeve Politike “Ismail Qemali” si dhe shoqatës “Ismail Qemali”, shënuan në Vlorë 100 vjetorin e vdekjes së atit të shtetit shqiptar. Në akademinë përkujtimore, Ismail Bej Vlora u cilësua i pari kryeministër europianist, një model që jo vetëm duhet njohur, por të shërbejë …

Më shumë