KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 33)

Vendi

Studentët protestojnë përpara Kryeministrisë, ulni tarifat e shkollimit

Studentët e Universitetit të Tiranës janë ngritur sot në një marshim protestues nga korpusi e deri në Kryeministri, për të kërkuar përgjysmimin e tarifave studentore, rritje të buxhetit për universitete publike si dhe themelimin e një enti-botues publik që boton libra me çmim të lirë. Studentët shprehen se pamundësia ekonomike …

Më shumë

Plagosja e policëve, Lleshaj: Toleranca ….e tepruar e Policisë së Shtetit ndaj akteve të dhunës nuk është akt dobësie!

Plagosja e policëve, Lleshaj: Toleranca ....e tepruar e Policisë së Shtetit ndaj akteve të dhunës nuk është akt dobësie!

Zv/Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka shprehur keqardhjen e tij për plagosjen e disa efektivave të policisë, dy prej të cilëve në gjendje të rëndë, gjatë protestës së banorëve të Unazës së Madhe para parlamentit, por tha se toleranca e policisë nuk është akt dobësije. “Është për të ardhur keq, …

Më shumë

Rama: Nuk e mendojmë çmendurinë që të dëmshpërblejmë çdo zaptues të territoreve me interes publik!

Rama: Nuk e mendojmë çmendurinë që të dëmshpërblejnë çdo zaptues të territoreve me interes publik!

Ndërsa jashtë parlamenti mes tensionit banorët e Unazës së Madhe, me përkrahjen edhe të deputetëve të opozitës, por rrisnin presionin ndaj kryeministri Rama për të përfituar nga fondet shtetërore për rimbursimin e banesave që do të prishen, ky i fundit u shpreh i vendosur se projekti i ndërtimit të kësaj …

Më shumë

Tension para parlamentit

Plagosi rëndë policen, por kërkon lirinë

Momente tensioni po regjistrohen para selisë së parlamentit, ku banorët e zonës së Unazës së Madhe po protestojë, ndërsa kryeministri Edi Rama po flet në parlament. Protestuesit kanë tentuar forcërisht të hyjnë në sallën e Kuvendit, por janë ndaluar nga policia. Ata kanë kërkuar të bisedojnë me kryeministrin Rama dhe …

Më shumë