KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 30)

Vendi

Arrestohet në Durrës vrasësi i dënuar me burgim të përjetshëm

Një 49-vjeçar i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje është arrestuar nga policia e Durrësit me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Forcat e Posaçme Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane, pas informacioneve të marra dhe një …

Më shumë

Bushati: Bashkia Shkodër do jetë apolitike, do i shërbejë të gjithë qytetarëve

Bushati për RTSH: Samiti i Londrës diskuton sfidat me të cilat përballen vendet e Ballkanit Perëndimor

Nga Shkodra, pas analizës së zgjedhjeve të 30 qershorit me kryesinë e Partisë Socialiste, Deputeti Ditmir Bushati tha se “Fituesit nuk gjykohen”, teksa theksoi se “bashkia Shkodër do jetë apolitike, do i shërbejë të gjithë qytetarëve e të Shkodrës larg qëndrimeve politike”. “Shkodra është drejtuar prej 30  vitesh nga të …

Më shumë

Deklaratat e Zaev për projektin e ndarjes së Kosovës, PD: Rama tradhti ndaj interesave kombëtare

Deklaratat e Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për projektin e ndarjes së Kosovës, dëshmojnë për Partinë Demokratike se Kryeminstri Edi Rama ka tradhtuar interesat kombëtare. Ish-deputeti demokrat dhe ish ministri i jashtëm , Aldo Bumci tha se “Partia Demokratike i bën apel SHBA-së dhe BE-së, të mos lejojnë …

Më shumë

OSHEE investim 10 milionë euro në Pogradec, Balluku: Rrit sigurinë e shpërndarjes së energjisë

Ministrja Belinda Balluku, reagon për grabitjen në Rinas

Operatorit i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike është duke investuar 10 milionë euro në Pogradecit dhe zonave përreth saj, çka do të transformojë cilësinë e furnizimit me energji elektrike për 48 mijë abonentë. Investimi përfshinë ndërtimin e nënstacionit të ri, vendosjen e 10 fiderave, ndërtimin e 65 kabinave, shtrimin e 42 …

Më shumë

Meta takon Pendarovskin: Të bashkojmë përpjekjet për çeljen e negociatave për anëtarësim në tetor!

Meta takon Pendarovskin: Të bashkojmë përpjekjet për çeljen e negociatave për anëtarësim në tetor!

Presidenti shqiptar Ilir Meta vlerëson se Shqipëria dhe Maqedonia duhet të bashkëpunojnë për të çelur negociatat e anëtarësimit me BE në tetor. Zoti Meta ka takuar në Sarajevë presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. “Të dy vendet tona duhet të bashkojnë përpjekjet për çeljen e negociatave për anëtarësim në …

Më shumë