KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 28)

Vendi

Korçë, autoritetet: Kujdes nga dëbora!

Korçë, autoritetet: Kujdes nga dëbora!

Për shkak të reshjeve të dendura të dëborës që vazhdojnë në Qarkun e Korçës, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore u bëjnë thirrje drejtuesve të mjeteve të tregojnë kujdes maksimal ndërsa udhëtojnë në akset Korçë-Voskopojë, Korçë-Dardhë dhe Korçë-Kapshticë. Kompanitë e mirëmbajtjes kanë ndërhyre dhe vazhdojnë punën për kriposjen dhe mbajtjen …

Më shumë

Arti shqiptar në Vatikan, “Të bashkuar në muzikë dhe kujtimin e Skënderbeut”

Arti shqiptar në Vatikan

Një audiencë e veçantë qytetare shqiptare me përfaqësues të shtetit dhe shoqërisë, të besimeve fetare në Shqipëri, intelektualë e artistë do të jepet nesër nga Papa Françesku Vatikan. Burimet shqiptare të informacionit bëjnë të ditur se i pranishëm do të jetë kardinali i vetëm shqiptar Ernest Simoni, si dhe përfaqësuesit …

Më shumë