KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 23)

Vendi

AKU vazhdon kontrollet dhe merr masa të rrepta

AKU vazhdon intensivisht kontrollin në zonat bregdetare lidur me standardet e sigurisë ushqimore dhe kushtet e rënda higjeno-sanitare. Dy subjekte Bar-Piceri “Kasamili” dhe Bar-Resorant “Donika Haxhiraj” në Jonufër, janë bllokuar menjëherë për kushte të rënda higjeno-sanitare dhe ju është vendosur gjobë. Ndërsa restorant “Lori” në Ksamil u gjobit me 100.000 …

Më shumë

Ish ministri i LSI Haxhinasto: Qeveria ka humbur sensin e realitetit!

Ish ministri i LSI Haxhinasto: Qeveria ka humbur sensin e realitetit!

Ish ministri i transportit dhe infrastrukturës në qeverinë Rama, aktualisht deputeti i LSI-së, Edmond Haxhinasto, ka akuzuar qeverinë aktuale socialiste se ka humbur sensin e shërbimit ndaj qytetareve. “Qeveria ka humbur sensin e realitetit. Ajo ka humbur sensin e shërbimit ndaj qytetarit. Shqiperisë i duhet një qeveri me fytyrë humane …

Më shumë

Disiplina gjobit dhe ndëshkon Skënderbeun dhe Partizanin

Disiplina gjobit dhe ndëshkon Skënderbeun dhe Partizanin

Komisioni i Disiplinës ka publikuar vendimet për ngjarjet e dhunës në Korçë, si edhe për incidentin e presidentit të Laçit, Pashk Laska, në Superkupë. Për sjellje të gabuar të spektatorëve duke përdorur mjete ndezëse, hedhur gurë brenda rrethimit të fushës duke shkaktuar akte dhune dhe ndërprerje të përkohshme të ndeshjes …

Më shumë