KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 22)

Vendi

FSHF: Jemi duke punuar dhe bashkëpunuar maksimalisht me trajnerin Panuçi

FSHF: Jemi duke punuar dhe bashkëpunuar maksimalisht me trajnerin Panuçi

Federata Shqiptare e Futbollit i konsideroi “spekulime dhe lajme abuzive” disa njoftime të orëve të fundit në mediat shqiptare se ajo është në kërkim të një trajneri të ri për Kombëtaren Shqiptare të Futbollit. “Federata Shqiptare e Futbollin dëshiron t’iu informojë se nuk është aspak e vërtetë që jemi në …

Më shumë

Meta: “Ju flet Radio-Tirana” është një vlerë e shenjtë e vendit tonë, e historisë së popullit tonë si dhe e demokracisë

Meta: "Ju flet Radio-Tirana" është një vlerë e shenjtë e vendit tonë, e historisë së popullit tonë si dhe e demokracisë

Radio Tirana, radio e parë dhe vetme publike në Shqipëri, ka kremtuar të martën 80-vjetorin e krijimit me një cermoni në Muzeun Historik Kombëtar. Presidenti shqiptar Ilir Meta, në fjalën e tij tha se 28 Nëntori është data më e rëndësishme në historinë e Shqipërisë dhe të kombit shqiptar; është …

Më shumë

Sobotka: Shqipëria ende ka nevojë si për dorën e shtrirë të Qeverisë, ashtu edhe për kontributin parlamentar të opozitës!

"Shqipëria ende ka nevojë si për dorën e shtrirë të Qeverisë, ashtu edhe për kontributin parlamentar të opozitës.

Presidenti i Këshillit Kombëtar të Austrisë Wolfgang Sobotka u ka bërë thirrje palëve politike në Shqipëri të bashkëpunojnë në të mirë të vendit. “Shqipëria ende ka nevojë si për dorën e shtrirë të Qeverisë, ashtu edhe për kontributin parlamentar të opozitës. Opozita e ka vendin në parlament” tha zoti Sobotka …

Më shumë

Kosovë – Serbi, Bushati dhe Cerar vlerësojnë qëndrimin amerikan

Kosovë - Serbi, Bushati dhe Cerar vlerësojnë qëndrimin amerikan

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati e konsideroi të qartë deklaratën e sekretarit amerikan të shtetit Maik Pompeu për Kosovë, lidhur me vendimin e kësaj të fundit për të tarifuar 100 përqind mallrat nga Serbia dhe Bosnjë-Hercegovina që hyjnë në Kosovë. “Mendoj që deklarata e Sekretarit të …

Më shumë