KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 20)

Vendi

Opozita i kërkon KQZ-së materialet zgjedhore të 30 Qershorit: Do faktojmë manipulimet!

Partia Demokratike bëri të ditur se në emër të koalicionit opozitar i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, që t’i vërë në dispozicion materialet zgjedhore të votimeve të 30 qershorit. Synimi i opozitës është që përmes këtyre materialeve të dëshmojë përpara publikut, sipas saj, manipulimet e mëdha që janë kryer …

Më shumë

“Tolerancë zero” për punonjësit e administratës që u përfshinë në akte dhune para 30 qershorit

Të gjithë ata persona, punonjës të administratës publike, të cilët janë përfshirë në akte dhune gjatë fushatës elektorale të 30 qershorit, do të hetohen emër për emër dhe ndaj tyre do të ketë “tolerancë zero”. Paralajmërimi i ashpër është bërë nga zëvendëskryeministri, Erion Braçe. “Fenomen masiv gjatë fushatës elektorale ishte …

Më shumë

Kryetari i PD-së, Basha: Shqiptarët duan ndryshim të vërtetë, jo të përkohshëm. Ky ndryshim është qëllimi ynë kryesor

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ka postuar një mesazh në rrjetet sociale, një ditë pas protestës së 10-të që opozita zhvilloi mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Ai thotë se shqiptarët janë të etur për ndryshim të vërtetë për ti dhënë fund tranzicionit, ndërsa shton se “zgjedhjet e lira do i …

Më shumë

Korçë-Pogradec, aksident i rëndë automobilistik, plagosen disa persona, njëri në gjendje të rëndë

Vetëm pak minuta më parë një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Korçë-Pogradec, ku mësohet se ka disa persona të plagosur. Në këtë aksident janë përfshirë dy automjete. Përplasja duket se ka qenë shumë e fortë. Bëhet e ditur se një nga të plagosurit ka pësuar plagë të rënda. …

Më shumë

Elbasan, policia zbulon arsenal armësh, sekuestrohen 7 kallashnikovë dhe 5 pistoleta

Incidenti i Elbasanit, policia ende nuk ka ndaluar autorin kryesor

Policia sekuestron arsenal armësh në Elbasan. Pas atentatit ndaj dy vëllezërve Baho në Elbasan në datë 30 Qershor, policia, gjatë kontrollit të zonës, ka gjetur në disa shkurre një arsenal armësh, pranë rrugës nacionale në Papër. Nga kontrolli mësohet se janë gjetur 7 kallashnikovë, 5 pistoleta dhe qindra fishekë.   …

Më shumë

Kërkesa e paprecedentë e Voltana Ademit, por ja pse Shkodra e vitit 1913 u administrua nga një komision i fuqive të mëdha

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, përmes një letre publike, gati të paprecedentë, i bëri të ditur trupit diplomatik në Tiranë se Shkodra do të ishte e gatshme të pranonte një komision Administrativ Evropian, për të dalë nga kriza politike në vend. “Në vitet 1913 -1914 dhe 1918-1920 ky …

Më shumë